ابرکامپیوتر شرکت IBM، محاسبات لازم برای آبرسانی به مناطق مختلف دنیا را انجام داده است

th2

ابرکامپیوتر شرکت IBM به عده‌ای از محققین در یافتن راه‌هایی جدید برای حمل آب کمک کرده است. این راه حل جدید، می‌تواند مشکل دسترسی به آب تمیز را برای میلیاردها نفر حل کند.
دانشمندان دانشگاه Tsinghua چین، از «شبکه‌ی جامعه‌ی جهانی» (World Community Grid) استفاده کرده‌اند تا راه‌حل‌های بهتری برای حمل آب در نانوتیوب‌های کربنی پیدا کنند. راهکار جدید آن‌ها، با مصرف انرژی کمتر، می‌تواند تا ۳۰۰ درصد سرعت میزان حمل آب را بیشتر کند.
اعنا
ابرکامپیوتر مجازی World Community Grid، با اتصال کامپیوترهایی که در مناطق مختلف دنیا هستند، می‌تواند محساباتی سنگنین را با سرعت و دقت بالایی انجام دهد. این ابرکامپیوتر، توسط کامپیوترهایی که در دنیا وجود دارند و استفاده‌ای از آن‌ها نمی‌شود تغذیه می‌شود. در حال حاضر بیش از ۳ میلیون کامپیوتر به شبکه‌ی World Community Grid متصل هستند.
محققان دانشگاه Tsinghua با استفاده از این ابرکامپیوتر مجازی، توانسته‌اند حرکت آب را به‌صورت دلخواه در مقیاس مولکولی کاملا شبیه‌سازی کنند. این محققان می‌گویند که پروژه‌ی Clean Water که هدف آن آبرسانی به مناطق مختلف دنیا است، به مشکلات محساباتی برخورد کرده بود. اما در حال حاضر توانسته‌اند با شبیه‌سازی دقیق و محاسبه‌ی نحوه‌ی انتقال آب، پروژه را پیش ببرند.
شرکت کامپیوتری IBM می‌گوید که اگر قرار بود این شبیه‌سازی روی یک کامپیوتر معمولی انجام شود، پردازش آن بیش از ۳۷۰۰۰ سال طول می‌کشید.
دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.