ارتباط مستقیم مایکروفر و آب مروارید!

ارتباط مستقیم مایکروفر و آب مروارید!

5 / 0
[ 0 رای ]

یکی از وسایل به ظاهر ضروری در آشپزخانه عامل ابتلا به انواع بیماری ها ی مرگبار است.
ارتباط ,مایکروفر,آب مروارید

کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود به نتایج تکان دهنده ای در خصوص استفاده از وسیله خانگی مایکرو فر و بروز انواع بیماری هابه وسیله آن دست یافته اند.

با وجود استفاده راحت و آسان از این وسیله و صرفه جویی در وقت ، انرژی بالای تولید شده از دستگاه به همراه امواج مایکروفر می تواند این میانبر آشپزی را به یک عامل بیماری زای قوی تبدیل کند.

تحقیقات پژوهشگران دانشگاه ترنت نشان داده است که افرادی که غذای خود را با مایکروفر گرم کرده یا در آن غذا می پزند به بیماری آب مروارید چشمی مبتلا می شوند، این عارضه سبب نابینایی میلیون ها نفر در دنیا است.

بروز این بیماری بویژه اگر فرد پخت غذا در مایکروفر را در مقابل دستگاه تماشا کند چندین برابر می شود، با وجود توصیه پزشکان به استفاده از عینک آفتابی و محافظت از چشم در افراد، دستگاه مایکروفر هم عاملی است که افراد مسن باید ازکار با آن اجتناب کنند.

محققان همچنین دریافتند افرادی که غذاهای داغ شده با مایکروفر را مصرف می کنند دچار کلسترول و فشار خون بالا ، آریتمی ضربان قلب و نیز افت تعداد گلبول های قرمز خون به نسبت دیگران هستند.

توصیه محققان در دنیایی که انواع برندهای مایکروفر وجود دارد و اکثر افراد برای پخت غذا به استفاده از آن می پردازند خودداری از حضور در اتاقی است که دستگاه در آن قرار دارد ، حتی دیوار پشت دستگاه نیز می تواند اشعه ها را از خود عبور دهد و نیابد پشت آن ایستاد.

کارشناسان همچنین اعتقاد دارند تمامی ظروفی که در مایکروفر قرار می گیرد بویژه ظروف پلاستیکی به هنگام حرارت بخشی از عناصر خود را از دست می دهند که به صورت ذوب وارد مواد غذایی می شود و در بدن تبدیل به سم و عامل ابتلا به انواع سرطان می شود.

مواد پلاستیکی در ظروف مایکروفری دارای ترکیبات تولوئن، زایلن، پلی اتیلن، بنزن و BPA هستند که سرطان زا بودن تمامی آنها اثبات شده است.

استفاده کمتر ازاین وسیله و پخت غذا به روش های سنتی می تواند از ابتلای افراد به بیماری ها جلوگیری کند.

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.