اعتیاد به تلفن هوشمند برای زنان استرس‌زاست

اعتیاد به تلفن هوشمند برای زنان استرس‌زاست

5 / 0
[ 0 رای ]

 اعتیاد به تلفن هوشمند برای زنان استرس‌زاست
اعتیاد به صفحات نوری تنها برای کودکان مضر نیست. تحقیقات اخیر پژوهشگران دانشگاه دیکین در استرالیا نشان داده است مادرانی که به تلفن هوشمند وابسته‌اند در معرض استرس بالایی قرار دارند.

محققان برای اثبات ادعای خود ۵۲۸ مادر استرالیایی ۲۵ تا ۳۴ سال را که یک یا دو فرزند زیر ۵ سال داشتند زیر نظر گرفتند و پس از نظر سنجی از آنها در مورد مدت استفاده از تکنولوژی‌‌های جدید متوجه شدند ۳۰ درصد مادرانی که در تحقیق شرکت کرده بودند علایم اضطراب داشتند.

محققان می‌گویند ارتباط مستقیمی بین مدت زمان استفاده از تلفن هوشمند و سطح اضطراب مادران وجود دارد. البته این میزان اضطراب در زنانی که تلویزیون تماشا می‌کنند دیده نشده است و منحصر به استفاده از تبلت یا گوشی‌‌های هوشمند است. جالب است که طبق بررسی‌ها حتی فعالیت بدنی و ورزش هم نمی‌تواند سطح این اضطراب را کاهش دهد.

متخصصان توصیه می‌کنند مادران هر از گاهی تلفن همراه خود را خاموش و سعی کنند بیش از یک بار در طول روز ایمیل‌‌های خود را چک نکنند و وقت خود را بیشتر با همسر و فرزندانشان بگذرانند. در غیر این صورت عوارض ناشی از اضطراب نه تنها سلامت خودشان بلکه سلامت فرزندان‌شان را به خطر خواهد انداخت.

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.