رئیس اداره سلامت آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: داوطلبان کنکور شب امتحان باید از خوردن شام سنگین پرهیز کرده و شام سبک میل کنند.

3268251_389

رئیس اداره سلامت آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: داوطلبان کنکور شب امتحان باید از خوردن شام سنگین پرهیز کرده و شام سبک میل کنند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران به نقل از فارس ، الهه حسن‌پور رئیس اداره سلامت آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در پاسخ به این پرسش که «داوطلبان کنکور شب و روز امتحان چه تغذیه‌ای باید داشته باشند؟»، اظهار داشت: در بحث کنکور موضوع همراهی خانواده‌ها با داوطلبان بسیار مهم است.

وی ادامه داد: داوطلبان شب امتحان کنکور باید زودتر بخوابند تا آرامش لازم حفظ شود؛ داوطلبان باید شام سبک میل کرده و از خوردن شام سنگین پرهیز کنند و نباید غذای آنها پرکالری و سرخ‌کردنی باشد؛ چراکه باعث اختلال در خواب می‌شود و استرس به وجود می‌آورد و باید یک وعده غذایی ۵۰۰ کالری مصرف کنند.

حسن‌پور با تأکید بر اینکه صبحانه باید میل شود، افزود: صبحانه نباید خیلی حجیم باشد و ترجیحاً ‌باید نان، پنیر، گردو و خرما استفاده شود.

رئیس اداره سلامت آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران یادآور شد: مصرف شیر در روز امتحان کنکور مناسب نیست؛ چراکه ممکن است سیستم گوارش داوطلبان را بر هم زند و مصرف شیر قهوه یا شیرکاکائو نیز توصیه نمی‌شود.

وی با اشاره به کسانی که بعدازظهر امتحان کنکور دارند، گفت: داوطلبان باید ضمن خوردن صبحانه و میان‌وعده، برای ناهار یک وعده غذای سبک استفاده کنند تا گردش خون آنها به سمت دستگاه گوارش انحراف پیدا نکند و خون رسانی مغز را مختل نسازد.

 

منبع : yjc.ir

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.