روسیه و چین در راستای منافع مشترک خود در حوزه امنیت سایبری قراردادی را با یکدیگر به امضا رساندند تا علیه یکدیگر حملات سایبری انجام ندهند.

 

بر اساس گزارش منتشره از سوی وال استریت ژورنال دو کشور چین و روسیه در جهت رابطه دوستانه و نشان دادن حسن نیت قراردادی را منعقد کردند تا علیه یکدیگر حملات سایبری انجام ندهند همچین این دو کشور متعهد شدند تا در زمینه فناوری و تکنولوژی به تبادل اطلاعات بپردازند.

علاوه بر این روسای جمهور و سران این دو کشور با هم متعهد شدند تا از بکار گیری تکنولوژی که باعث لطمه خوردن اوضاع سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شود یا باعث بهم خوردن نظم عمومی این دو کشور شوند، بپرهیزند. از زمان خاتمه جنگ جهانی دوم، روسیه و چین رابطه دوستی نزدیکی به هم پیدا کرده‌اند. بعد از حوادثی که در اوکراین رخ داد، دولت روسیه رابطه خود را با جهان غرب قطع کرد و روی به سوی کشورهای شرقی آورد.

3169563_781

براساس گزارش منتشر شده توسط وال استریت ژورنال این توافق در جهت تغییر توازن حکمرانی بر اینترنت است که بصورت سنتی در اختیار ایالات متحده‌ی آمریکا است. هر دو دولت معتقدند که باید کنترل بیشتری روی اینترنت و اطلاعات دیجیتالی شهروندانشان داشته باشند.

این تفاهم‌نامه سخنان سال گذشته‌ی نیکولای نیکیفوروف، وزیر ارتباطات روسیه را تایید می‌کند. وی سال گذشته از اتخاذ تدابیر و برنامه‌هایی خبر داد که در صورت قطع ارتباط این کشور از طرف اروپایی‌ها و آمریکا در پیش گرفته خواهد شد. در مورد چین هم باید بگوییم که این کشور هم دوست آمریکاست و هم دشمن آن و در کنار توافقش با روسیه، همکاری‌های تازه‌ای را با وزارت امنیت داخلی آمریکا شروع کرده تا با جرائم مربوط به حملات سایبری مقابله کند.

منبع :yjc.ir

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.