طبخ ماهی قزل آلا با سس بادام

طبخ ماهی قزل آلا با سس بادام

5 / 0
[ 0 رای ]

طبخ ماهی قزل آلا با سس بادام

طبخ ماهی قزل آلا با سس بادام

یکی از مهمترین بخشهای یک وعده غذایی، غذای اصلی است. هر وعده غذایی دارای پیش غذا، دسر و غیره است. اما بیشترین تلاش ما برای تهیه غذای اصلی است. شروع کننده، سوپها، سالادها و دسرها موادی هستند که جوانب غذای اصلی را تشکیل می دهند. در این جلسه تهیه غذا از ماهی قزل آلا را آموزش می دهیم.

ماهی قزل آلا پولک ندارد، گوشت و تیغهای بسیار نرمی دارد و برای سرخ کردن و مزه دار کردن آن باید نکات زیادی را رعایت کرد. ماهی قزل آلا را با سس بادام آماده می کنند. شکم ماهی قزل آلا را خالی می کنیم و آن را

شستشو می دهیم. دم ماهی را با قیچی جدا می کنیم. از وسط بدنه ماهی تا زیر گلوی ماهی را برش می زنیم و باز می کنیم. از نمک، فلفل، آب لیموترش و سس سویا برای از بین بردن بوی زخم و مزه دار کردن آن استفاده می کنیم. سپس پوششی روی ماهی قرار می دهیم (ماهیهایی که پوست و گوشت نرم دارند باید پوششی از آرد سوخاری و تخم مرغ روی آنها ایجاد کرد). آرد سفید را داخل بشقابی می ریزیم و ماهی را به آن آغشته می کنیم سپس روغن را داغ می کنیم و ماهی را داخل آن (از دو طرف) سرخ می کنیم.
مواد لازم برای تهیه سس بادام:
کره: ۱۰۰ گرم
بادام: ۵۰ گرم
جعفری: به مقدار کافی
طرز تهیه:
کره را داغ می کنیم و بادام را داخل آن تفت می دهیم سپس جعفری خرد شده را به آن اضافه می کنیم و تفت می دهیم. مواد آماده شده را داخل ماهی می ریزیم.

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.